Projekt pn. Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego

14 kwietnia 2015 – inauguracja Projektu „Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego”

14 kwietnia 2015 roku odbyła się konferencja prasowa, w obecności Wojewody Małopolskiego, Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Przewodniczącego oraz przedstawicieli Kapituły Projektu, która zainaugurowała  realizację Projektu „Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego”.

Celem Projektu jest poprawa bezpieczeństwa sanitarnego w obiektach takich jak: baseny, zakłady żywienia zbiorowego oraz obiekty świadczące usługi noclegowe na terenie województwa małopolskiego, oraz promowanie tych obiektów, które zapewniają najwyższe standardy higieniczno-sanitarne.

Projekt jest oparty na partnerstwie instytucji publicznych z przedsiębiorcami a jego celem jest wspólne działanie na rzecz poprawy stanu sanitarnego podmiotów poprzez wyróżnianie liderów w tym zakresie. Zamierzeniem Projektu jest także stworzenie świadomego mechanizmu samokontroli w zakresie przepisów sanitarno-higienicznych wśród przedsiębiorców oraz wyróżnianie tych, którzy spełniają wszystkie kryteria wymagane przez inspekcję sanitarną.

Realizowany jest przez organizacje zrzeszające przedsiębiorców:

  • Krakowską Kongregację Kupiecką,
  • Lożę Małopolską Business Centre Club,
  • Małopolską Izbę Hotelarską GREMIUM,
  • Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości,
  • Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan,
  • Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników

przy współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną Województwa Małopolskiego, pod patronatem Wojewody Małopolskiego. 

Wyróżnienie dla Liderów będzie mieć symbol kryształu przyznawanego podmiotowi. Informacja o jego przyznaniu będzie podawana do publicznej wiadomości za pośrednictwem strony www.bezpieczenstwosanitarne.pl .

Podmioty zainteresowane udziałem w udziałem projekcie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem projektu.

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu